Opinie o PRISM

„Narzędzie PRISM Brain Mapping stanowi znakomite uzupełnienie bazy narzędzi psychometrycznych, które z powodzeniem można wykorzystywać w różnych procesach związanych z zarządzaniem i rozwojem pracowników, liderów i zespołów. Różnorodność informacji, które są dostępne w raporcie PRISM pozwala zarówno Menedżerom, Ekspertom HR, Coachom i Trenerom na lepsze poznanie zasobów badanych osób oraz efektywniejszą pracę rozwojową w określonym biznesowym kontekście. Również dla Osoby korzystającej z badania, wyniki mogą okazać się cennym źródłem informacji na drodze zawodowego i osobistego rozwoju”.
Dr Anna Syrek-Kosowska
ekspert w zakresie Zarządzania Talentami, Executive Coach - Dyplomowany Superwizor Coachingu (Coaching Supervision Academy UK, acc. EMCC app. ICF), Wykładowca MBA Executive
„PRISM BRAIN MAPPING to zestaw narzędzi psychometrycznych, które wykorzystuję w pracy zarówno jako Coach i jako konsultant ds. kultury i zachowań organizacyjnych. PRISM oferuje Raport Preferowanych Zachowań, który idealnie się sprawdza w pracy coachingowej, gdyż Coachee otrzymuje wgląd w swoje zachowania – te preferowane przez niego oraz wykonywane, co pozwala stwierdzić jego silne strony jak i obszary stresu oraz frustracji. Raport stanowi rzeczową podstawę do opracowania programu rozwoju. Ten sam raport – w miarę potrzeby można rozszerzyć (w dowolnym czasie) o ocenę współpracowników i podwładnych, przekształcając go w ocenę 360°. W pracy konsultanta ds. kultury organizacyjnej znajduje zastosowanie raport PRISM wykonywany dla zespołu z mapami preferowanych zachowań i profili poszczególnych osób oraz całego zespołu. Pozwala on zarówno na indywidualne jak i systemowe spojrzenie na zespół, celem wypracowania zmian i stworzenia takiego profilu zespołu w celu jak najlepszego wykorzystania jego potencjału.” W pracy konsultanta ds. kultury organizacyjnej znajduje zastosowanie raport PRISM wykonywany dla zespołu z mapami preferowanych zachowań i profili poszczególnych osób oraz całego zespołu. Pozwala on zarówno na indywidualne jak i systemowe spojrzenie na zespół, celem wypracowania zmian i stworzenia takiego profilu zespołu w celu jak najlepszego wykorzystania jego potencjału.”
Dr Wioletta Małota
mentor, coach, wykładowca Collegium Civitas, autorka książki „Jak z menedżera stać się przywódcą?”
„Korzystam z badania Team Performance Diagnostic od 2015 r. Jest ono dla mnie nieodzownym narzędziem do pracy w Coachingu Zespołowym – pokazuje kluczowe elementy składające się na efektywność zespołu w podziale na dwa kluczowe obszary: osiąganie wyników przez zespoły oraz wzajemne relacje. Cenię to narzędzie za jego wielowymiarowość, prostotę prezentacji wyników oraz możliwość dodawania pytań otwartych. Polecam dla wszystkich osób poszukujących skutecznych narzędzi do zespołowej diagnostyki”.
Edyta Ponarad
Team Coach and Facilitator
„Rekomenduję stosowanie narzędzi PRISM Brain Mapping w obszarze rozwojowym organizacji. Mapy PRISM stanowią doskonały punkt wyjścia do dalszego do projektowania „szytych na miarę” procesów szkoleniowych, jak również działań takich jak coaching czy też mentoring. Najbardziej istotną cechą PRISM jest jego rzetelność, która daje pewność podążania we właściwym kierunku oraz proponowania trafnych rozwiązań rozwojowych dla pracowników”
Marta Gochnio
Dyrektor ds. Programowych - Future Centre Training Corporation
„Najlepiej pracuje nam się i najlepiej rozumiemy ludzi podobnych do nas samych. Idealnie byłoby gdyby wszyscy dookoła dostosowali się do tego. Prawda? Taki świat na całe szczęście nie istnieje! Złożoność rzeczywistości jest normą. W takiej złożonej rzeczywistości funkcjonujemy, a jej większą część spędzamy w pracy. Tu spotykamy różne osobowości i każdy z nas wie, że z jednymi pracuje się lepiej a z innymi gorzej. A gdyby tak ze wszystkimi można było pracować lepiej? Mimo początkowych oporów tu i ówdzie w naszym zespole, ekipa CleverBrains pokazała nam że można. Skorzystaliśmy z narzędzia PRISM Brain Mapping, „zmapowaliśmy” cały zespół i zrozumieliśmy dlaczego w dany sposób reagujemy na dane sytuacje. Pozwoliło to na świadome, lepsze ułożenie współpracy, co przekłada się bezpośrednio na wyniki biznesowe. Korzystamy z tego narzędzia również w procesie rekrutacji, gdzie od razu widzimy czy dany kandydat odnajdzie się wśród nas. Szczerze polecam!”
Jacek Szczepanik
Prezes Zarządu DENIOS Sp. z o.o.
„Miałam okazję wykorzystać narzędzie PRISM w firmie w wielu aspektach: podczas sesji indywidualnych, gdzie osoby mogły poznać swoje preferencje, mocne strony, motywatory i w jakim środowisku pracy oraz w jakiej roli będą czuły się najlepiej, podczas warsztatów zespołowych, gdzie analizowaliśmy podobieństwa i różnice w podejściu i potrzebach między członkami zespołów, co pomagało im lepiej się zrozumieć. PRISM był również pomocny w pracy z liderami w ramach analizy ich stylu liderskiego oraz w ramach warsztatów nt. preferencji w komunikacji również w kontekście pracy z klientem. Niesamowite w PRISM Brain Mapping jest to jak wiele może mieć zastosowań.”
Barbara Ciach
Asana Certified PRO, Doradczyni Kariery, Trener, Project Manager
„PRISM Brain Mapping jest niezwykle „bogatym” i wielowymiarowym narzędziem. Jako coach i mentor często korzystam z niego w swojej codziennej pracy. PRISM Brain Mapping dla wielu osób jest pierwszą wizualizacją ich preferencji zachowań. Dzięki temu narzędziu wielu moich klientów odkrywa, dlaczego ma naturalną niechęć do jakiś zadań, podczas gdy do innych podchodzi z ogromnym entuzjazmem. PRISM Brain Mapping pomaga nie tylko lepiej zrozumieć siebie, ale także naszych kolegów, przyjaciół, członków rodziny czy współpracowników. Zagłębienie się w PRISM Brain Mapping wspiera efektywną komunikację a co za tym idzie efektywną współpracę.”
Katarzyna Rozenfeld
coach, mentor, Partner at Roseweald, Non-Executive Director at Grantham Sp. z o.o, Inicjatorka akcji “Kobiety na wybory” w roku 2023
„Pracuję z liderami, managerami, właścicielami firm i zespołami zarządczymi a PRISM Brain Mapping jest narzędziem, które wykorzystuję podczas managerskich sesji coachingowych i warsztatów. Pracujemy nad zrozumieniem mechanizmów ludzkiego działania, skuteczną komunikacją, budowaniem porozumienia i współpracy. PRISM pozwala zobaczyć, jak można na poziomie organizacji korzystać z różnic indywidualnych w zespołach, jak można wykorzystać preferencje zachowań do budowania efektywnej współpracy. Dzięki PRISM managerowie zwiększają świadomość na temat siebie, swojej roli, ale też bardziej świadomie zarządzają potencjałem ludzkim w zespołach. Dzięki PRISM managerowie tworzą plan na skuteczne osiąganie celów biznesowych przy jednoczesnym "widzeniu" człowieka.”
Ania Andrysiak
psycholog, coach, trener kompetencji społecznych w biznesie, właścicielka firmy Twój Coach - https://twoj.coach
„PRISM Brain Mapping okazał się bardzo skuteczny w ocenie potencjalnych nowych pracowników. Konsultanci PRISM pomogli nam stworzyć profil kluczowych kompetencji, których potrzebujemy w naszym nowym zespole i dali nam fachowe wskazówki, jak interpretować wyniki. Cały ten proces pozwolił nam zaoszczędzić cenny czas i wysiłek oraz zapewnił, że wybraliśmy wspaniałych nowych ludzi, którzy dołączyli do naszego rozwijającego się zespołu!”
Steve Dennis
Head of Grad Testers - Centre4 Testing
„Używałem PRISM w trzech różnych głównych światowych organizacjach finansowych, zatrudniających około 10 tys. osób. Nadal regularnie używam PRISM w Barclays Bank. PRISM jest naprawdę skutecznym narzędziem. Używałem jego modułu do benchmarkingu głównie na stanowiska bankowe, sprzedażowe i kadrowe. W procesie rekrutacji jedną z największych korzyści jest możliwość stworzenia benchmarku stanowiska - dokładnej, wymiernej „mapy”, na podstawie której dobierani są potencjalni kandydaci. Pozwala to rekrutującym określić, w jaki sposób każdy kandydat nadaje się do pracy i zadać dobre pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej na temat wszelkich obszarów “niedopasowania” między kandydatem a benchmarkiem stanowiska. Ponadto, gdy rekrutujący znają kluczowe potrzeby behawioralne danego stanowiska/roli, mogą budować dopasowane programy rozwojowe. Różnorodność możliwych wyników PRISM jest ogromna – żadna z dwóch osób nie ma takiego samego profilu. Raporty są bardzo szczegółowe i dotyczą różnych obszarów np. uzdolnień zawodowych, poziomu inteligencji emocjonalnej, dopasowania środowiska pracy itp. Wykres kołowy i system oparty na kolorach jest bardzo prosty dla użytkowników końcowych na całym świecie. Nigdy nie miałem problemów z interpretacją treści tworzonych przez użytkownika, niezależnie od jego pochodzenia kulturowego.”
Reed Sylvester
Leadership - Learning & Talent Partner – Barclays Bank
„Jako największa firma przeładunkowa kontenerowa na świecie, Maersk Line preferuje różnorodność, ponieważ nasza Firma wierzy, że “różne umysły” podejmują lepsze decyzje, które są lepsze dla naszych klientów, dla nas i naszych pracowników.
Oznacza to, że musimy zobaczyć, jak mogą pracować ludzie z bardzo różnych środowisk i o różnych umiejętnościach, aby wspólnie stworzyć udane zespoły i organizację, którą jest Maersk Line. W związku z tym Maersk zdecydował się na korzystanie z narzędzi PRISM Brain Mapping już w 2005 r., a w następnych latach instrument ten odegrał ważną rolę w szkoleniu pracowników Maersk Line, począwszy od budowania zespołów operacyjnych, zespołów handlowych do rozwoju starszych liderów.
Osobiście korzystałem z PRISM i jego zastosowań, kiedy byłem kierownikiem floty Maersk Marine Service, a później jako dyrektor zarządzający Maersk Line obejmujący Morze Czarne, a później na podobnym stanowisku jako dyrektor zarządzający Maersk Line w Chinach. Prism jest nieoceniony i jest świetnym punktem wyjścia do budowania wysokowydajnych zespołów kierowniczych.
Sukces wynika z umieszczania właściwych osób na właściwych stanowiskach pracy oraz tworzenia kultury ciągłego doskonalenia, napędzanego chęcią odniesienia sukcesu. PRISM ma do odegrania ważną rolę w tym procesie”.
Keith Svendsen
Vice President – Maersk Copenhagen
„Używam PRISM jako narzędzia rozwoju z osobami z 36 biur, na pięciu kontynentach, zaangażowanych w nasz globalny program rozwoju talentów. Jest to wielokulturowa grupa osób o wysokim potencjale. PRISM umożliwia mi zwiększenie ich samoświadomości, w szczególności w celu zrozumienia i docenienia ich osobistych preferencji. Struktura, głębokość i zakres raportu PRISM Professional zapewnia szeroki wachlarz obszarów do rozważań. Korzystamy również z PRISM na całym świecie do rekrutacji, ponieważ zapewnia on bardziej naukowy i wymierny sposób rozumienia i zgłębiania osobistych zdolności do pełnienia ról. Przeprowadziliśmy analizę porównawczą szerokiego zakresu ról wewnętrznych poprzez ścisłą współpracę z kierownikami działów, a także wyprofilowaliśmy zespoły departamentalne i projektowe, aby lepiej zrozumieć indywidualne wymagania zatrudnianej osoby. Stosowany wraz z innymi technikami rekrutacji i oceny PRISM pomaga nam znacznie skuteczniej dopasowywać kandydatów do stanowisk i zespołów. Z perspektywy rozwoju PRISM dostarcza znacznie więcej niż inne narzędzia. Nie waham się polecać wykorzystania narzędzi PRISM do rekrutacji i rozwoju.”
Jacqui Knight
Global Head of Development – Control Risks
„Jestem Learning & Development Professional z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorach IT, bankowości i ubezpieczeń.
Używam PRISM Brain Mapping od ponad 15 lat i z mojego doświadczenia wiem, że PRISM jest niezwykłym narzędziem, które pozwala ludziom jasno wyrazić ich preferencje behawioralne, mocne strony i te specyficzne aspekty zachowań, które mogą stanowić dla nich wyzwanie na poziomie podświadomych kompetencji.
Z perspektywy rekrutacji, porównywanie roli i wstępna ocena kandydata przed rozmową kwalifikacyjną umożliwia rekrutującym skupienie się na kluczowych obszarach, które mogą budzić niepokój. Dla mnie, jako kogoś, kto stosuje podejście do rozwoju i projektowania pracy oparte na mocnych stronach, jest to szczególnie przydatne i ma ogromny sens komercyjny. Z punktu widzenia rozwoju wszystko musi zacząć się od zwiększenia samoświadomości; z punktu widzenia rekrutacji chodzi o synergię i najlepsze dopasowanie.
Przez lata prowadziłem profilowanie PRISM na wszystkich poziomach, w tym na wyższych szczeblach zarządzania. Używałem wielu narzędzi, ale ciągle wracam do PRISM, oceniam go bardzo dobrze.
Pomaga ludziom zrozumieć, docenić i zaakceptować różnorodność zachowań. Pomaga ludziom bardziej szanować różnice".
Terry McIlkenny
Learning & Development Manager – Mitsui Sumitomo Insurance
„Jestem certyfikowanym praktykiem PRISM od 2005 roku, szeroko stosującym go jako Senior Learning & Development Manager oraz ostatnio jako konsultant wewnętrzny w HSBC. Wykorzystuję go również jako niezależny konsultant i doradca biznesowy w wielu różnych firmach. W HSBC korzystałem z niego przede wszystkim jako z narzędzia rozwoju osobistego i zespołowego. Jest to integralna część programu rozwoju ogólnoeuropejskiego, programu rozwoju przywództwa i zarządzania sprzedażą oraz centrów obsługi telefonicznej. PRISM był szeroko stosowany w różnych kulturach geograficznych i biznesowych. Z mojego doświadczenia wiem, że PRISM jest narzędziem elastycznym i skutecznym.”
Lynne Plater
Internal Consultant – HSBC
„Używam PRISM od ponad sześciu lat, zarówno jako dyrektor stowarzyszony w Cass Business School i jako doradca. Polegam na tym narzędziu w kluczowych obszarach rekrutacji, mentoringu, przywództwa, rozwoju zespołu i zadań doradczych. PRISM jest łatwy do zrozumienia a generowane profile i raporty są dogłębne, zaskakując często użytkowników swoją dokładnością. W rekrutacji jednym z najczęstszych niedociągnięć jest niedopasowanie osoby do wymogów behawioralnych związanych z danym stanowiskiem. PRISM umożliwia użytkownikom uniknięcie tej pułapki. Wykorzystałem PRISM do porównania różnych ról, w szczególności na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla, takich jak dyrektor ds. sprzedaży, prezes, dyrektor zarządzający, dyrektor ds. operacyjnych itp. Jestem pod ogromnym wrażeniem niezawodności i zasadności całego systemu.”
David Mellor
Associate Director – Cass Business School
„Goodyear Dunlop z powodzeniem używa PRISM Brain Mapping od wielu lat, używamy „języka” PRISM, który jest zrozumiały dla całej firmy. Chociaż PRISM jest szeroko stosowany w całej firmie, to jego główne zastosowania to rekrutacja, rozwój kariery zawodowej, rozwój jednostki i rozwój zespołu. Szczególny sukces narzędzie osiągnęło w rekrutacjach, gdzie pomaga określić, luki między benchmarkiem stanowiskowym a behawioralnym kandydata. Pomaga również menedżerom liniowym w jasnym określeniu czynników krytycznych wymaganych na poszczególnych stanowiskach, aby osiągać maksymalną efektywność. Ogólnie rzecz biorąc, PRISM wnosi bardziej naukowe i bezstronne podejście do rekrutacji. Ocena i „mapy” w raportach pomagają rekruterom skuteczniej ukierunkować swoje pytania na zidentyfikowane luki. Po zatrudnieniu kandydata, PRISM posiada wiele dodatkowych raportów, które mogą być wykorzystywane do bieżącego zarządzania efektywnością i rozwojem kariery.”
Erica Stocks
Talent Manager - Goodyear Dunlop
Zobacz więcej Zwiń

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping